courtneyspruell45 courtneyspruell45
  • 15-03-2021
  • Mathematics
contestada

What’s the answer and what’s the solution to the answer ?

Whats the answer and whats the solution to the answer class=

Respuesta :

SkyNoelle12
SkyNoelle12 SkyNoelle12
  • 15-03-2021

Answer:

12 Doughnuts for $7.68 = $0.64 per doughnut

Step-by-step explanation:

3 Doughnuts for $2.25

5 Doughnuts for $3.25

12 Doughnuts for $7.68

2.25 / 3 = $0.75 per doughnut

3.25 / 5 = $0.65 per doughnut

7.68 / 12 = $0.64 per doughnut

Answer Link

Otras preguntas

The ratio of the geometric mean and arithmetic mean of two numbers is 3:5, find the ratio of the smaller number to the larger number.
Answer the following questions in complete Spanish sentences, according to your opinion. ¿Quién es el alumno más atlético de tu escuela (o de tu ciudad)?¿Quién
Round the decimal 34,165.325 to the nearest tens place
When was John c Calhoun elected as president
√(x+1)+√(4x+13) =√(3x+12)
What are your hopes and dreams for your new life in America?​
Click to review the online content. Then answer the question(s) below, using complete sentences. Scroll down to view additionalquestions.Online Content Site 1Wh
Suppose a mutation occurred in a fruit population which made the fruit more delicious. What would happen to the frequency of this mutation in the population? us
can someone help me with this please?
Click to review the online content. Then answer the question(s) below, using complete sentences. Scroll down to view additionalquestions.Online Content Site 1Wh