kimjennielisa04 kimjennielisa04
  • 15-03-2021
  • Mathematics
contestada

Callie has $24.65 to spend on groceries. After buying 6 potatoes, she had $18.95 left. If each potato costs the same amount, what is the price of one potato?​

Respuesta :

prempratel prempratel
  • 15-03-2021
Idekcgxhdvdhchsiceycu h hey hcg dad hb SC u job bc I
Answer Link
nobodyneedstoknow1
nobodyneedstoknow1 nobodyneedstoknow1
  • 24-03-2021

Answer:

0.95 or .95

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

12lb- 5oz- 7lb 10oz =
If rocks are pushed deep into the Earth's mantle, they will A) become minerals B) become molten rock C) change into gases D) become sedimentary rock
What did the british soldiers want in lexington?
How did the liberty bell get a crack in it?
HISTORY - please help with 3&4 god bless
what is 1/2 add by 1/8
Which sentence contains a misplaced modifier? The doctor whose patient laughed about the risks of injury shook her head in disgust. Pumpkins and squash are vege
What was a act in the new deal to create jobs?
The slope of a line is 2/3 . What is the slope of a line that is perpendicular to this line? A. -3/2 B. -2/3 C.2/3 D.3/2
How did the united states and the soviet union became cold war adversaries?