infinitylaster
infinitylaster infinitylaster
  • 15-03-2021
  • Mathematics
contestada

which is a better buy a 5 gallon bucket of paint for $97.45 or a 1 gallon bucket of paint for 21.95.

Respuesta :

ramirkyl24 ramirkyl24
  • 15-03-2021

Answer:

a 5 gallon bucket

Step-by-step explanation:

its because if you multiply it by 5

Answer Link

Otras preguntas

most enslaved people in the south maintained their family histories by
these clouds appear to be very thin and wispy. stratus cumulus cirrus circus
What number should be added to -28 to make the sum 0
In order to prevent injury during your weight-training session, it is necessary to __________. A. do performance testing prior to setting up your workout routin
Which of the following statements about environmental risks to human health is true? a. Environmental health risks are associated only with synthetic compound
Fiona and her fellow Green Committee members are working on a proposal for improving recycling at school. What might they do to identify ways to increase studen
Which of these describes the style of Walt Whitman's poems? A. Structured B. Traditional C. Succinct D. Conversational
Paying attention to the trends that might impact your future career is called
Wind blows because of _____. the coriolis effect temperature and pressure differences the water cycle different atmospheric layers
Solve for X 3X+20=2X+24