Briannavaldez671 Briannavaldez671
  • 15-03-2021
  • Mathematics
contestada

find the unit price if a dozen apples cost $4.80​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 15-03-2021

Answer:

0.40 cens

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what aspects contributed to the tense atmosphere at the potsdam conference
3. Why is a focal point important in landscapes? What types of things can be used as focal points?
Circle the cause. The power was out for five days because strong winds downed many lines.
The probability of spinning and landing on red is 20%. Meg spins the spinner 25 times and lands on red 10 times, or 40% of the time. She spins the spinner 80 ti
If for a firm MRP > MFC, then the firm:______. a. is maximizing profits and should continue producing its current output. b. should produce less output by d
What's the transformation rule for the following image? (x+8, y−5) (x−5, y+8) (x+8, y+5) (x−8, y−5)
Which statement about the effects of nicotine use is true?
3.2.2 Quiz What is Co Question 4 of 10 What do people do when they are involved in affective conflict? A. Focus on their emotional responses B. Learn new ideas
Karen wants to buy 5 pounds of baby carrots. The packages of carrots each weigh 14 ounces. How many will she need to buy to reach 5 pounds? Use the number line
The snow sparkled like diamond​