thristy1234 thristy1234
  • 15-03-2021
  • Mathematics
contestada

Eight notebooks cost $10. At this rate, how much would 12 notebooks cost?

Respuesta :

bravo8711 bravo8711
  • 15-03-2021
15 dollars
Each notebook it’s 1.25 so if u times 1.25 by 12 u get 15 dollars
Answer Link

Otras preguntas

Who were Minoans in ancient greek
George usually takes 1.5 hours to mow his neighbor’s grass and trim the bushes. Today he has only 0.75 of the usual amount of time to complete the job. Which op
Explain how the muscular and skeletal systems work together within the body.
What are some examples of the three different types of storage?
Why was the crusade a just war
Mary's soccer team lost 30% of its 20 games last season they did not tie any games how many games did they lose
Why did Austronesian/Polynesian people not colonize Australia?
The biblical character who lived in ur was
When can a verb be called a sentence by itself? when it gives a complete idea when it is used with a subject when it gives an incomplete idea when it is used wi
what is the theme for the monsters are due on maple street?? NEED ANSWER NOW PLEASE