purplesunflowerstar purplesunflowerstar
  • 15-03-2021
  • Mathematics
contestada

Jillian decides to sell home-made masks in her neighborhood. The materials cost her $5 per mask, so to make a profit she decides to mark up the mask 125%. How much will she sell the masks for? Show work to justify your answer!

Respuesta :

kasmith881
kasmith881 kasmith881
  • 16-03-2021

Answer:

just ate it

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Solve the system by substitution method X=-4y+4 3x-7y=-7
Black bears have thick fur that traps air. How does this air insulate the bear in winter?
How many light years are in 1 second?
Solve the system by substitution method X=-4y+4 3x-7y=-7
A classmate says that 0.285714 repeating  is not a rational number because it does not terminate. Explain her error.   I need help answering this
Evaluate this function when f(x) x=3 f(x)= 4x+6 the answer is 10 but I don't know how it got this.
Cell: ? Tissue: ? Organ:? Organ system: ? Organism: ? Define these terms in relation to each other
What is landmass that surrounded by water on all sides
How many light years are in 1 second?
Leslie has two cups containing different-colored marbles . The first cup contains 7 pink marbles and 3 blue marbles . The second cup contains 3 black marbles ,