caileeritz614 caileeritz614
  • 15-03-2021
  • Mathematics
contestada

Donna bought 3 bags of dog treats for $6.93. What is the cost per bag of dog treats?

Respuesta :

kusukio
kusukio kusukio
  • 15-03-2021

Answer:$20.79

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the equation of the line that passes through (1, 2) and is parallel to the line whose equation is 2x + y - 1=0?​
A steel rod 6mm in diameter is stretched with a tensile force of 400N. Calculate the tensile stress experienced by the steel rod
How many moles of aluminum will be required to produce 0.45 moles of copper metal?
A vector quantity is always the same as a scalar quantity. True or false
34÷2×19+3=? Solve this.
What kind of map would need to show elevation in its legion
Which of the following is the best description of a political party? an organization that tries to influence the government by getting its members elected to of
For high temperature deformation, the bigger the gran sine, the higher the creep rate. a)-True b)- False
One number is five more than another and their sum is three less than three times the smaller. Find the numbers.
What is the solution to the following equation? 3(x-4)-5= x-3