usmanzakhel64 usmanzakhel64
  • 12-04-2021
  • Mathematics
contestada

$12 for 5 boxes of cereal (unit rate)

Respuesta :

z0mba
z0mba z0mba
  • 12-04-2021

Answer: $2.40

Step-by-step explanation: 12/5 = 2.4

Answer Link

Otras preguntas

what would be a public health initiative. Decrease political corruption fund arts programs in school add fluoride to city drinking waterincrease activity in dow
Stacey is selling tickets to the school play. The tickets are $8 for adults and $3 for children. She sells twice as many adult tickets as children's tickets and
Toys Unlimited has the following cost data available. Direct Materials are $99 per unit. Direct Labot is $55 per unit. Variable Manufacturing Costs are $25 per
Sex linked - Genes that are carried by either sex chromosome, most commonly X, and are also most commonly recessive. Hemophilia true or false
Show that triangle UXV is similar to triangle WYV
The diagram shows a regular octagon joined to an equilateral triangle work out the value of X
Which two terms can be combined in this expression?
seven is greater than 3x minus 5 which is less than or equal to 22
A.name all the points shown B.write three other possible names for line r.C. name all of the rays shown in the figure D. what does M mean? E. write two other po
Given the data, as shown in the image below, determine if the distribution is uniformly distributed, symmetrically distributed, skewed right, or skewed left. A.