tkendrick0002 tkendrick0002
  • 12-04-2021
  • Mathematics
contestada

Sams sells a 5-lb bag of beans for $17.25. How much is the unit price?

Respuesta :

njkver36
njkver36 njkver36
  • 13-04-2021

Answer:

$3.45

Step-by-step explanation:

17.25 divided by 5 is equal to 3.45

Answer Link

Otras preguntas

What value of m satisfies the equation 6 (4m-3) +6=4 (4m +11)? Enter your answer in the box.
How does the parallax of a nearby object compare to that of an object farther away?.
WHAT NEEDS TO BE DONE TO THIS CODE SO IT WILL RUN?? # Calculate the velocity required to escape a circular orbit of Earth, # depending on a user-entered orbital
Which phrase best describes the people welcomed by the statue? hoping for rest and a less-polluted home seeking liberty and escape from poverty wanting business
Which angles in the picture are NOT adjacent? A. ∠2 and ∠3 B. ∠3 and ∠4 C. ∠1 and ∠2 D. ∠1 and ∠3
The four men chosen and guided by the Holy Spirit to write the life story of Jesus were:
A hiker hikes at a steady rate throughout the day on a mountain. Which student wrote a correct equation to represent the linear relationship shown on the table
The height of a square pyramid is one half the length of each side. The volume of the pyramid is 4500 in.3. What is the height of the pyramid?
between what two numbers would you place the square root on a number line square root 71
RS=6y+3, ST=4y+9, RT=72