dandod085 dandod085
  • 13-04-2021
  • Mathematics
contestada

Please solve this for me

Please solve this for me class=

Respuesta :

26wiltb
26wiltb 26wiltb
  • 13-04-2021

Answer: $800 because if you have a light that is $2,000 and it loses %10 of its price per month, and June is 4 months away, then it is only $800.

4 x .1 = .4 so $2,000 x .4 = $800

Answer Link

Otras preguntas

Which macromolecule provides structure to plants and energy to both plants and animals?
Which term best describes the underlined words? Originating in Bohemia, the polka was first developed around 1830. A.gerund phrase B.participial phrase C.infin
Which substance is an example of an element? A) bronze B) copper C) methane D) rust
What does Romeo say when he kills Tybalt? What does he mean?
Can you help me please this is 7th grade work still in 5th
Does bread attain and use energy?
Factor completely: x2 + 11x + 24 Prime (x + 12)(x + 2) (x + 3)(x + 8) (x + 24)(x + 1
A set of ideas that is proposed to explain something is a: theory tissue system statement
The prosperity of the boom years led to the extravagant lifestyle for the wealthy which led to the collapse of the wall street stock market
Why are the dominant primary producers in the ocean microscopic while the primary producers on land are usually much larger organisms?