sherrod5608
sherrod5608 sherrod5608
  • 13-04-2021
  • Mathematics
contestada

20 pounds of bananas cost $350.How much would I pound cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-04-2021

Answer:

270

Step-by-step explanation:

Answer Link
t0swag
t0swag t0swag
  • 13-04-2021
The answer is 270!!!!!!!
Answer Link

Otras preguntas

 Choose a person from Ur who has a specialized skill, such as an artisan, a trader, or a scribe. Write an expository essay explaining that person’s contributio
A string of decorative lights is 26 feet long. The first light on the string is 16 inches from the plug. The lights on the string are spaced 4 inches apart. H
What kind of book is goldilocks
Part 2: Along with flowers , Samantha bought 3 packages of glass beads and 2 vases.The vases cost $3.59 each and the total sales tax was $1.34 .The total amoun
What was the Dawes Plan and why did it falter in 1929
Please Help Me On These Questions!!!!!! I need Help!!!!! 1. The larger of two integers is 1 more than twice the smaller. 3 times the square of the smaller, inc
A class of 50 students elected a class president. Candidate A received 15 votes. Candidate B received 25 votes. The remainder of the class did not vote. Which e
What is the slope of a line perpendicular to the with equation y=6x+2? A.6 B.-6 C.-1/6 D.2
Write the rate as a fraction.Then find the unit rate? 1.Julian played 16 notes in 4 econds. 2.Brianna types 165 word in 5 minutes.
what is 21×3,904 can somebody please help me