vvnkolos2009 vvnkolos2009
  • 13-04-2021
  • Mathematics
contestada

Winy bought 9 light bulbs at a cost of 1.19 cents each. how much did winy spent in all of the light bulbs

Respuesta :

SCG1171 SCG1171
  • 14-04-2021

Answer:

$10.71

Step-by-step explanation:

$1.19 * 9 = $10.71

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following posed the most serious problem for African-Americans who migrated to the north during the late 19th century
Sand on a beach is covered by other layers of sand over time. The extra layers compress the first layer, packing it tighter and tighter. Over time, the bottom l
What is 1\3 of 600 in fraction form
the base of a triangle in which a=58.5 in^2 height=9
Which sentence does not contain any errors in punctuation or capitalization? A. The doctor performed c.p.r. on the patient. B. The doctor performed cpr on the p
why was slavery important in The age of imperialism in 1800-1920?
In the nineteenth century, women could not be taxed. A. True B. False
why was slavery important in The age of imperialism in 1800-1920?
subtract and simplify 20 2/7 - 26/35
What was the main effect of the passage of the Twenty-first Amendment? A. It compensated for the damage brought about as the result of the Red Summer of 1919. B