Halstead82 Halstead82
  • 14-04-2021
  • Mathematics
contestada

One apple costs .55 at the grocery store. Customers recieve one free apple for every 8 apples they buy

Respuesta :

solvingyourproblems
solvingyourproblems solvingyourproblems
  • 14-04-2021

Answer:

Need more info

Step-by-step explanation:

What are we trying to figure out here?

P.S. I am not collecting the Brainly points, I will fix my answer once you fix the question! Thanks!

Answer Link

Otras preguntas

There are 6 times as many dogs as cats. If the total number of dogs and cats is 21. How many dogs are there
Larry is trying to predict how long it will take him to read a 500–page book. If he knows that he can read 50 pages an hour, what is the value of the dependent
What is a repetitive behavior or mental act that an individual feels compelled to perform in response to an obsession
if Cassette tapes are currently $12 each and are expected to increase in price by 25% what will the new price be?
please help w/ this question image attached
What is the average rate of change of the function f(x)= 2x - 3 from x= 4 and x= 6?
Jenna bought 5 pounds of apples for 6.85 what is the unit price per pound of apples
Shawna found out there are 4 yellow pencils for every blue pencil. Use Algebra write an equation for this situation . Explain your equation.
Write two to three sentences explaining how Ophelia changes over the course of the play. Include at least one plot event that causes Ophelia to change.Answer: A
Please help with this question quickly. :)