shaywilson354 shaywilson354
  • 14-04-2021
  • Mathematics
contestada

Silvergrove middle school spent $60 to purchase 4 work books. How many these workbooks can they buy for $90? Solve using unit rates.

Respuesta :

shubh46223js shubh46223js
  • 14-04-2021

Answer:

bro i didt undersated the question

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Need a little hand here
Camille Keegan sells lamps for $92.10 that cost her $62.00. What was Camille’s percent markup based on selling price?
the cost of the paint was $39 per gallon, so if the cos is $4,368, to many gallons did you buy
how many countries did the Silk Road reach
How did Arab nations in the Middle East react to the creation of Israel? A. Arab nations were hostile and engaged in wars against Israel. B. Israel was co
Which expression is equivalent to (3m)(4m)^2?
Whose ideas inspired Thomas Jefferson as he drafted the American Declaration of Independence
BRAINLIESTTTT ASAP!!! :) 1. Which of the following elements has the highest atomic mass? Helium: 2 protons and 2 neutrons Nitrogen: 7 protons and 7 neutrons
Melissa and kristin are arguing about the right answer to a question on their practice quiz. melissa says that the right answer requires them to consider all of
Which table represents a linear function?