cdd93 cdd93
  • 14-04-2021
  • Mathematics
contestada

15 more please help me it’s due tonight

15 more please help me its due tonight class=

Respuesta :

AlyssaTN
AlyssaTN AlyssaTN
  • 14-04-2021

Answer:

A because each avocado would cost 3.50 based on the graph

Answer Link
unicorn006754 unicorn006754
  • 14-04-2021

Answer:

A) Avocados cost $3.50 each.

Step-by-step explanation:

Go to the point on the graph and you will see that 5 avocados costs $17.50. Divide 5 from 17.50 and you get that 1 avocado costs $3.50

Answer Link

Otras preguntas

Which of these observations about a crystalline solid material is the BEST indication that the material is a pure substance? A The substance is composed entire
please help what does this mean. if ya help me i will give branliest
What is the value of the expression 1/5-5
What could have turned the tide in the secessionists favor?
Which equation matches the table ?? I believe it would be C. 4 times each number - 3
Which Chinese Revolution put an end to monarchial government, leading to a switch to Republicanism?
The inca made figurines of ________ because they wanted to celebrate the role these animals played in textile manufacture.
what the internet would be like without net neutrality
the value of y is directly proportional to the value of x. if y=35 when x=140,what is the value of y when x=70
Which statements are true about the ordered pair Also really sorry about my laptop :/