axelreyes1739
axelreyes1739 axelreyes1739
  • 14-04-2021
  • Mathematics
contestada

the cost of equal-priced DVD and the number purchased

Respuesta :

areye028
areye028 areye028
  • 14-04-2021

Answer:

Linear relationship

Step-by-step explanation:

ok <3

Answer Link

Otras preguntas

A brick has a volume of 2,300 mL and a mass of 3.4 kg. what is the density of the brick
Which sentence correctly uses an objective case pronoun? A. Them and Beth have been friends for years. B. Could them take the train instead of the bus?
The Top of one tree is 16 feet higher than the top of another tree. The heights of the two trees are in the ratio 3:4. How tall is the tallest tree?
Please help i really need help!
How many grams of oxygen are required to react with 10.0 grams of octane (C8H18) in the combustion of octane in gasoline?
what is the simplified version of the square root of 8 over 27
Nat spent $28 on 8 DVDs. At this rate, how much would 5 DVDs cost? What is the unit rate?
what ratio is equivalent to 70/90
_________ were primarily constructed for profit.
what is the answer to 3(5x+1)+5(x+6)