cddelcidmendoza cddelcidmendoza
  • 14-04-2021
  • Mathematics
contestada

Antonio buys 2.25 pounds of grapes at the store. The grapes are on sale for $1.20 per pound. How much will Antonio pay for the grapes?

Respuesta :

Christinasm92498
Christinasm92498 Christinasm92498
  • 14-04-2021

Answer:

$2.70

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

somebody pls help me !!! i’m close to a 90
when convicted of multiple crimes, what kind of sentences must be served separately?
A local dairy that produces organic milk, yogurt, butter, and ice cream has asked you to provide a tool for its managers to promote operating excellence in perf
Suppose that there are two types of tickets to a show: advance and same-day. Advance tickets cost  $35  and same-day tickets cost  $20 . For one performance, th
Ill give Brainiest to, whom ever gets this correct.
Luis swims 4 km each day over an entire week. What Is the total number of meters luis swam?
The sun of 3 less than 5 times a number and the number increased by 9 is 24. What is the number?
Order these numbers from least to greatest. 104/25 4.104 4 1/10 4.74
What effect does this repetition have? It creates a main idea the audience can understand, and it establishes Gilgamesh as the main character. *It creates a rh
how many cells of circulating air are found around the earth?