ndeyeawasylla ndeyeawasylla
  • 15-04-2021
  • Mathematics
contestada

If the cost of production is 20 per 17 inches ^2. why does the dough cost $2 and not say
$27 ($2*7') ?

Respuesta :

shapra834 shapra834
  • 16-04-2021

Answer:

111.32 Answer =)

1Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Make a chart of the thing in your studies that are easy for you those thing that seem difficult. Then write out a plan for what you can do to overcome your diff
At constant pressure, the ratio between the volume expansion of a mole of gas with a high Cp to that of a mole of gas with a low Cp for a given heat input will
I REALLY NEED HELP WITH THESE GRADIENT QUESTIONS PLS HELP ILL GIVE BRAINLIEST
An oogonium enters ____________ embryonically and is blocked at _____________ until sexual maturity. Fill in the blanks.
6) If the owner contributes $44,900 and the owner withdraws $4,200, how much is net income (loss)?
After the first two entries in the closing process have been recorded and posted, the debits and credits to Income Summary are $90,000 and $80,000, respectively
KM= What is the measure of KM? Help please
True or False: According to Aristotle in Politics, the true forms of government are those in which "the one, or the few, or the many, govern with a view to the
The presidential election of 1916 Group of answer choices had women suffragists campaigning against Wilson. all of the above freed Wilson to pursue a more vigor
The mean GPA for 127 residents of the local apartment complex is 1.6. What is the best point estimate for the mean GPA for all residents of the local apartment