savachbeltranperez
savachbeltranperez savachbeltranperez
  • 15-04-2021
  • Mathematics
contestada

You have $5.60 to buy avocados for a guacamole recipe. Avocados cost $1.40 each.

Respuesta :

e1ida
e1ida e1ida
  • 15-04-2021

Answer:

You could buy 4 avacodos with how much money you have :)

Answer Link
pennylanebeyer pennylanebeyer
  • 15-04-2021

You can buy 4 avocados

Answer Link

Otras preguntas

I need some help with this please
if diameter of a bagel is 4.2inches what is radius in inches
Question 1 OT TU A clothing store sells T-shirts, t, for $8 a shirt, shorts, s, for $12, and hats, h, for $10 each. The store earned $464 revenue last month. Th
Evaluate the key criteria and selection process to use when considering which international market to enter.Case study:McDonald’s
Comments) How many of you go to K12 for school?
Coach Patrick is ordering football jerseys for his team. The table below shows the relationship between the number of jerseys ordered and the total cost of the
Mr. Smith has a 4 in. wide by 6 in. long photo. He enlarges it so the new photo is 18 inches long. What is the area of the new picture?I need this fast
Which two human body systems need to coordinate to move food through your body?.
What is a difference between physical traits and personality traits?
Abir walks four twelfths of a mile to school. Nadia walks two twelfths of a mile to school. How much farther does Abir walk than Nadia? eight twelfths of a mil