shaifalgahmi shaifalgahmi
  • 15-04-2021
  • Mathematics
contestada

Sketch pad and six pencils is $22.53. Sketch pad cost $9.99. Each pencil cost the same amount. How much does each pencil cost? Show your work.

Respuesta :

brianajauregui31
brianajauregui31 brianajauregui31
  • 15-04-2021

Answer:

22.53-9.99=12.54

12.54 divided by 6 = 2.09

Each pencil costs $2.09

Answer Link

Otras preguntas

What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?