Kingsely1213 Kingsely1213
  • 12-05-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 1 donut is $3. If the donuts come in packs of 6 and I have $100 how many donuts can I buy?

Respuesta :

Nauna Nauna
  • 12-05-2021
It would be 16 doughnuts
Answer Link

Otras preguntas

Euphonious means having a good sound. a. True b. False
The greenhouse effect is the
what 925 round tip to the nearest hundred
the ratio of floor seats in a theatre is 20:1. does this theatre have more floor seats or more balcony seats how do you know
What is a garment for the upper part of the body made of light material? Should start with the letter s.
Into what areas did the us expand in the late 1800s?
Iron is what kind of factor for marine plankton?
Write each fraction as a percent. 1. 3/10 2. 7/20 3. 8/25
The pollen in a flower is produced on which structure? A. style B. stigma C. anther D. filament
Should there be a comma after "as previously mentioned"?