eva222
eva222 eva222
  • 12-05-2021
  • Mathematics
contestada

Rachel had 36 quarters. If it costs 4 quarters for each coke from a coke machine, how many could she buy?

Respuesta :

OFCOURSEIVEMETJARED
OFCOURSEIVEMETJARED OFCOURSEIVEMETJARED
  • 12-05-2021
Answer:
9 Cans of coke.
Explanation:
36 divided by 4 = 9.
Answer Link

Otras preguntas

an you help solve this x= -10+i√300/2 ​
Steam enters an adiabatic turbine at 8 MPa and 500C with a mass flow rate of 3 kg/s and leaves at 30kPa. The isentropic efficient of the turbine is 0.90. Negle
3 units 8 units 9 units 3 units 21 units The area of the figure is square units.
charlie had a circular patio with a radius of 6 feet. the radius is 12 bricks in length. how many bricks would be in the diameter of the patio?
In a few sentences, describe the living conditions of early immigrants to the United States.
Individuals with thin skin have what layer of thin skin
Please help me!! PLEASE
Part one:You are planning a​ three-day trip to​ Seattle, Washington, in October. Use the fact that on each​ day, it could either be sunny or​ rainy, and that ea
A water hose is used to fill a large cylindrical storage tank of distance diameter D and height 2D. The hose shoots the water at 45° above the horizontal from t
How are Shaker communities an example of a utopian society?