eva222
eva222 eva222
  • 12-05-2021
  • Mathematics
contestada

Rachel had 36 quarters. If it costs 4 quarters for each coke from a coke machine, how many could she buy?

Respuesta :

Toodles568
Toodles568 Toodles568
  • 12-05-2021

Answer:

9 cokes

Step-by-step explanation:

36 divide 4 = 9

Answer Link

Otras preguntas

Jared spent 8 hours at his factory job last Monday. Two-thirds of the time, he worked on the Flex Line assembling air conditioners. How much time did he end up
according to the article how does organic farming compare to conventional farming
Are the following ratios equivalent? $3 for 5 pages of stickers. $15 for 19 pages of stickers. Yes or no Answer:
Why do you think stories were told on Greek pottery or other artworks?
If the CI on a sum of money for 3 years atthe rate of 2% per annum is 306.04, thenwhat will be the SI?​
What is the formula for Hydroxide​
what is -9/12 + 4/12=
Deandre downloaded 8 apps onto his tablet in 12 seconds. at this rate, how many apps could be downloaded in one minute?
23 Which organism lives where it is sometimes submerged and routinely exposed to air, heat, battering waves, and strong currents? (1 Point) barnacle squid dolph
the number of hours you work in a week.​