cece947 cece947
  • 12-05-2021
  • Mathematics
contestada

Alan bought 16 cupcakes for
his class. Each cupcake costs
$1.49. How much did he
spend on cupcakes?

Help

Respuesta :

parisamyah parisamyah
  • 12-05-2021
the answer is $23.84. 16 x 1.49 = 23.84
Answer Link

Otras preguntas

Plz help!!!!!!!!!!!!!!!
The exile of jews from palestine several centuries before christianity is called the ________.
If the probability of a train being on time is 0.4 and the probability of it being late is 0.36 whats the probability of it being early ?
which of the following is the correct tu command for the verb comer in spanish
If gh is the angle bisector of fgi which statement about the angle is true
The functions f(x) and g(x) are described using the following equation and table: f(x) = 4(1.02)x x g(x) −1 −4 0 6 1 8 2 10 Which statement best compares the y-
Estimate the value of 196 divided by 0.499
balancing means keeping steady i need a sentences for the word balancing
What organization's goal is to maintain international peace and security?        A. The United Nations   B. The North Atlantic Treaty Organization   C. The Euro
factor 4x^+9 if it is not factorable in integers answer by prime