jajajajitsm6 jajajajitsm6
  • 12-05-2021
  • Mathematics
contestada

8) What is the unit price? 5 pounds of lawn seed costs $36 *
$9.20 per pound
$7.20 per pound
$7.00 per pound
$5.20 per pound

Respuesta :

kimtamayokk kimtamayokk
  • 12-05-2021
the answer is $7.20 per pound
Answer Link
joeyjr329
joeyjr329 joeyjr329
  • 12-05-2021
$7.20 per pound!!!!!!!!
Answer Link

Otras preguntas

In order to have many groups come together and work towards legislation and controlling government decisions, a _____ must be formed.
which fraction is greater 2/3 or 5/8
The safest and most popular type of mortgage loan has a fixed rate and is called a _____. balloon loan ARM traditional loan VA loan
Why did some people think it was necessary to give the federal government more power than the states?
Which feature is the result of a glacier carving out rock as it moves?
The Maya and the Aztec organized their societies around a. the military. c. commerce. b. religion. d. women.
why did so many colonists remain loyal to british during the revolutionary war?
Which one of the following chemical equations is balanced? A. 2NaCl + H2SO4 → HCL + NaSO4 B. 2Na + S → 2NaS C. KOH + H2SO4 → KHSO4 + H2O D. NH3 + H2O → 2N
Trevor earns $7.80 an hour take home pay and works 20 hours each week. Trevor wants to buy a new laptop computer to take to college that costs $780. How many we
Since the 1980s turkey's economy has grown rapidly because the government A(increased the farming sector of the economy B(took a more active role in the industr