2vkspence 2vkspence
  • 12-05-2021
  • Mathematics
contestada

Three bananas and two pears cost $8. five banana and three pear cost $13
A) find the cost of 1 banana and 1 pear?

Respuesta :

ninamarieavallone ninamarieavallone
  • 12-05-2021

Answer:

406

Step-by-step explanation:

mnubytvcsdfghcrevthrrtd3s2erecrstvr

Answer Link

Otras preguntas

How many bikes and tricycles does Rick's bike shop have if the inventory shows 117 wheels and 104 pedals?
a trip from New York city to Seattle is 2,852.1 miles.  a family wants to make the drive in 10 days, driving the same number of miles each day.  About how many
what role did religion play in the exploration of North America
9×6-5(10-3) what is this answer
What is the ratio of 15/18=5/h
360 customers in 30 days unit rate?
sinθ=-2/5, tanθ>0    Find secθ
Damarcus says 24/6 only belongs to the set of rational numbers explain his error
Can I write a narrative writing how the first time I fell in love with blue eyes?
What r  All of the prime numbers