sophianinja sophianinja
  • 12-05-2021
  • Mathematics
contestada

A 6-pack of light bulbs costs $7.38. What is the unit price?

Respuesta :

yuhitsdom
yuhitsdom yuhitsdom
  • 12-05-2021
the unit price is $1.23 (I think!!)
Answer Link

Otras preguntas

calculate heat produced when 80000 coulombs of charge is transferred in 1/2 hour through a potential difference of 40 volts
an electric heater of power 1000W has a resistance of 10 ohm. calculate the magnitude of current
Find surface area of a rectangle
Chiara rode herbicycle 18.2 km in 1.4 hours. She determines that her mean speed was less than 17 km per hour for this trip. Is she correct?
A classmate says that 0.285714 repeating  is not a rational number because it does not terminate. Explain her error.   I need help answering this
When simplifying rational numbers, what would the answer be to 57/69
x-c/2=-3c/2solve for X
How many light years are in 1 second?
How do geographers determine the locations of places?
Sam draws two polygons that are similar. The first polygon has a perimeter of 16 cm and the second polygon has a perimeter of 10 cm. If the shortest side of