628bxrryzpezy82 628bxrryzpezy82
  • 12-05-2021
  • Mathematics
contestada

HELP PLS I NEED HELP

HELP PLS I NEED HELP class=

Respuesta :

esathaider
esathaider esathaider
  • 12-05-2021

Answer:

is that a unit assesment?

Step-by-step explanation:

Answer Link
akg10205
akg10205 akg10205
  • 12-05-2021
i believe the answer would be 33. because for ever 4 boys there are 7 girls, meaning it goes in groups of 11 and 33 would be the only multiple of 11 falling between 24 and 40
Answer Link

Otras preguntas

Etta bought 11.5 yards of fabric selling for $0.90 per yard. What was the total cost?
At a local store you find the following prices listed: Tape 2 rolls for $1.28 Notepads 3 pads for .87 Highlighters 1 for 1.59 Pens 2 for 1
Use comparable numbers to find two estimates of 12 divided by 478
Why did the English decide to settle in Roanoke?
find the greatest possible error for the measurement 4.7 cm.
In which section of the Declaration of Independence does Jefferson restate his thesis?
If the United States produce a particular product at a desired cost, it will most likely
Pronoun for spanish La maestro de espanol Tu amigo Dos amigos El senor lopez Los pardes de tu amigo Tus amigos Jose y paco El doctor garcia Tu mama Andres El se
3(2x 4y - 2z) 7(x y - 4z) a. 13x 5y - 22z b. -x - 19y 22z c. 13x 19y - 34z d. -x - 5y 34z
Do you have summer off in college?