abbielife78
abbielife78
14-05-2021
Mathematics
contestada
8 1/2 pounds cost $34 ____ per pound
Respuesta :
arbarrett47
arbarrett47
14-05-2021
Answer:
$4 per pound
Step-by-step explanation:
34/8.5(or 8 1/2) is equal to 4.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 36+ )
Otras preguntas
How long will lucy have to wait before her $2500 invested at 6% earns $600 ?
What freedoms where given to all people in the First Amendment?
how do people in Italy use there natural resources
Need help please-3x + 5x -2 > 8x - 7 -9x
What Does 'Soup to Nuts' Mean?
If each of the 8 sides of an octagon is 25 centimeters long, then the perimeter of the octagon is how many meters?
what does it mean to be 'all ears'?
angie has 12 feet if string.She will cut the string into equal lengths of 5 inches each.How much string will be left after she cuts as many of these lengths as
Transformand 20 de tone in kilograme se obtine .... kgCate kg?
Can anyone help me with this:5x -3 < -3