syniyahg
syniyahg syniyahg
  • 14-05-2021
  • Mathematics
contestada

Karl bought ​ 3 1/2 ​ gallons of milk that cost $2.70 per gallon.What was the total cost of the milk?

Respuesta :

gibsong23123
gibsong23123 gibsong23123
  • 16-05-2021

Answer:

The answer is 9.45

Step-by-step explanation:

2.7*3.5=9.45

Answer Link

Otras preguntas

Scientists classify the parts of a phospholipid molecule according to their chemical properties. what are these parts?
What event instigated the current population explosion?
SOMEBODY PLZ HELP FAST!!! Use the data in the stem-and-leaf plot to match the term in Column A to the answer in Column B.
Which of the following are examples of indirect characterization of a main character? Select all that apply. A:what the main character says B:the thoughts of th
In anatomical terms, proximal refers to a location towards the center of the body, while distal refers to a location away from the center of the body. Using the
How did attitudes toward children change among the elite classes during the age of the enlightenment?
Solve for n. 0.7 ( 6 - 0.3n) = -2.1
Typically homes ___________ over time and cars ______________ over time. a.appreciate; depreciateb.depreciate; appreciateC.depreciate; depreciateD.appreciate; a
If  m∠4 = (3x)° and m∠8 = (x + 40)°, what is the measure of ∠4? ∠4 and ∠8 are vertical. A. 20˚ B. 60˚ C. 40˚ D. 120˚
What is an example of a governmental influence ? Data processing Consumer behavior Organization of space Consumer-related laws