dz97501 dz97501
  • 14-05-2021
  • Mathematics
contestada

A store sells 1 dozen donuts for $6.00. How much does it cost for one donut?

Respuesta :

cowgrassmooo
cowgrassmooo cowgrassmooo
  • 14-05-2021

Answer:

666

Step-by-step explanation:

666

Answer Link
madisonvorhies
madisonvorhies madisonvorhies
  • 14-05-2021
$0.50. $6.00 / 12 = $.50
Answer Link

Otras preguntas

"Brinkmanship" is the practice of taking a dispute to the edge of conflict and forcing the opposition to back down. engaging in a military battle. taking part i
43. In how many distinct orders can 5 students stand in line to buy yearbooks?
I’m thinking of becoming a vegan unfortunately im a cannibal does that count ?
Which best describes the graph of the cubic function f(x) = x^3 +x^2 +x +1? A. x increases, y increases along the entire graph. B. As x increases, y increases,
Imagine the average time to complete a “4-year” bachelors degree is actually 4.3 years based on national data. You collect data on the 20 psychology students wh
Dumb question? (thats me name:) Can a STAKEHOLDER be a leader of an organization?
(X+3)(x^2-6x+5). Please help multiply polynomials
There is $7 entrance fee and it costs $1.25 for every minute your on a trampoline.Your total was $43.25, write an equation to determine the number of minutes yo
What is the volume of a sphere with a radius of 18 units
Which statement(s) correctly describe(s) the role of hormones in calcium metabolism? Be aware that all statements may be correct. Which statement(s) correctly d