shamara88
shamara88 shamara88
  • 14-05-2021
  • Mathematics
contestada

A 9-pack of coffee mugs costs $14.04. What is the unit price?

Respuesta :

Hamed313
Hamed313 Hamed313
  • 14-05-2021

Answer:

[tex] \frac{14.4}{9} = 1.6[/tex]

Answer Link
camryn100104 camryn100104
  • 14-05-2021

Answer:

$1.55

Step-by-step explanation:

14.01÷9 gives you the prics if each industry mug ie a unit

Answer Link

Otras preguntas

What are the causes of rain?
What key questions should be asked during an interview with an informant?
the greenhouse effect
One-third a number (x) added to one-half the number equals nine less than the number The expression: _____
At what age does a child first recognize his mother’s voice
How did the Mongol rulers treat their Chinese subjects
A,x=-5+3y 3x+2y=7 B,x-5=2 2x+y=4
If you're in a crash and are suspected of driving under the influence, the police may A. have your blood drawn, but only if you're conscious B. have your blood
PLEASE HELP ASAP!!! Explain, thank you-
write a real world problem that can be solved using proportion​