gnarlyfanofjelly gnarlyfanofjelly
  • 13-06-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 120 PSP is Dh 15000. Find the cost of one PSP

Respuesta :

reinhard10158
reinhard10158 reinhard10158
  • 13-06-2021

Answer:

125

Step-by-step explanation:

120 units cost 15000.

so, 1 unit is then the 120th part of the total costs.

price of 1 unit = 15000/120 = 1500/12 = 125

Answer Link

Otras preguntas

Which type of line is preferred for title lettering?
Convert 11 ounces into pounds. Round your answer to the nearest tenth. Hint: There are 16 ounces in one pound. A. 176 pounds B. 0.7 pounds C. 1.5 pound
Need help ASAP failing
Olga's solution is . x + 7x is the same as . 7x2 is the same as . x + 7x simplifies to .
If a square has a sides of 12xy+1 it's perimeter is A) 24xy+2 B) 48xy+4 C) 48yx+1 D) none of the choices are correct
According to "What a Bad Flu Season Could Cost the US Economy," who benefits from a bad flu season? A. The elderly B. The CDC C. Most employers D. S
Our reclusive neighbor almost never came outside. What does the word reclusive mean? Solitary Sociable Perceptive Hardworking
I think of you daily, my darling, especially when it's dark and the other men in the foxhole become silent. I like to pretend that the gunfire is a fireworks di
According to the humanistic psychologist _____, people seek to reach their fullest potential. This idea is similar to the proposal by the neo-Freudian _____ tha
i need to factor this equation: 2x^2-2x-12...