gnarlyfanofjelly gnarlyfanofjelly
  • 13-06-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 120 PSP is Dh 15000. Find the cost of one PSP

Respuesta :

reinhard10158
reinhard10158 reinhard10158
  • 13-06-2021

Answer:

125

Step-by-step explanation:

120 units cost 15000.

so, 1 unit is then the 120th part of the total costs.

price of 1 unit = 15000/120 = 1500/12 = 125

Answer Link

Otras preguntas

Hellllllp]ppppppppppppppppA landscaper is planting a tree that is now 57 cm tall. The tree will grow 2 cm per month for x months. The tree will grow to be at mo
Last year I memorized, "The Road Less Traveled" a poem by Robert Frost. A.The battle of okinawa, the last and largest battle of the Pacific War, was one of the
How do chemicals affect our lives
If the trapezoid below is reflected across the x-axis what are the coordinates of B?
Simplify: -20w³ + 11w³ Enter the original expression if it cannot be simplified.
A 10-year-old child is being evaluated for a headache. What is a normal finding for this 10-year-old child
Which substance is a compound O salt O phosphorus O sulfur O oxygen
help me with number one
Use the distributive property to find the product of 7 × 14.6. 98.6 102.2 21.6 98.42
A substance with a pH of 1 would be classified as a(n)