kanuabdul92 kanuabdul92
  • 13-06-2021
  • Mathematics
contestada

Anita burger purchased 14 gallons of gas for $34.72. How much did she pay for each gallon

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-06-2021

Step-by-step explanation:

14 gallons bought for $34.72

1 gallon bought for

[tex] \frac{34.72}{14} [/tex]

=$2.48

Answer Link

Otras preguntas

why was using local governments to control a colony a logical solution for the british
45% of fans cheering for the Hawks. Number of fans cheering for the Hawks: 35,325
name the parts of a chemical reaction
John Locke's ideas suggest that people were
The attendance at the school concert was 578. Admission was $2.00 for adults and $1.50 for students. The receipts were $985.00. How man adults and how man stude
What is 24 divided by 663
The pH of a solution shows the concentration of what type of ion?
7) At the beginning of both World War I and World War II, the initial policy of the United States was to A) remain neutral. B) create naval blockades C) prov
In the compound KHSO4, there is an ionic bond between the KH+ and SO42– ions KHSO3+ and O2– ions K+ and HS– ions K+ and HSO4– ions
what might happen if cells divide uncontrollably