anjanielal376
anjanielal376 anjanielal376
  • 14-06-2021
  • Mathematics
contestada

I am going to bye a three bags of plums and the cost of the plums are $4000 but I only have $300 how many more money do I need

Respuesta :

divorcedspiderman
divorcedspiderman divorcedspiderman
  • 14-06-2021

well...

if all three bags cost $4,000 then you'll need $3,700.

but if one bag costs $4,000 then that'll equal to $12,000 which then you'll need $11,700.

i might've misundestood your question so please let me know if this is correct!

Answer Link

Otras preguntas

how do you do this work
i have to use 10 word in sentence. can you make sure the sentence structure looks good ? 1- (incidentally), i got my license before i buy my own car 2- i used
Martin Company needs additional time to pay its accounts payable to Boster Company. Martin makes a written promise to pay Boster the amount on a certain date. B
Chemical bonds A. hold atoms together to form compounds. B. are always covalent. C. are always ionic. D. combine compounds to form elements.
when the suffix -ous is added to the word envy it becomes
explain what is mean to say that energy is conserved as a ball falls toward the ground
when the suffix -ous is added to the word envy it becomes
Who is the trickster in Sir Gawain and the Green Knight? A. Sir Gawain B. Bertilak's Wife C. Morgan Le Faye D. Bertilak of Hautdesert
Please Help! i am on the last stretch for a test, and i seriously need help with this question. i know its lame, but i really am stuck ;-;
Finn bought 2 pack of sticker.Each pack had the same number of stickers. A friend gave him 4 more stickers. Now he has 24 stickers in all. How many stickers w