22joshuam
22joshuam 22joshuam
  • 14-06-2021
  • Mathematics
contestada

Eugene bought eight fancy pens for a total
of $62.48. How much did each pen cost?

Respuesta :

Janissep09 Janissep09
  • 14-06-2021
Each pen cost $7.81
Explanation:$62.48/8=$7.81 per pen
Answer Link
cdot5
cdot5 cdot5
  • 14-06-2021
Each pen cost $7.81
Explanation multiply 8 until you get to your number
Answer Link

Otras preguntas

A car moving at 4.5 m/s accelerates at 2.5 m/s2 (The two is squared) After 7s, it will be moving how fast?
how would I explain how to write 423, 090, 709, 000
S=L (1 - r), for r This is all it says, you are solving for r, the instructions just say solve for r
Help me solve for U please help
how would I explain how to write 423, 090, 709, 000
change 196% to a whole number
Who has the greater acceleration rate? A runner who can go from 0 m/s to 12 m/s in 10 seconds, or a runner who can go from 5 m/s to 10 m/s in 5 seconds?
State two numbers such that the grader number is 75% more than the lesser number
What is 2x squared times pi
The choir director set up chairs for the concert with an equal number of rows and columns. The number of chairs in each row and column is represented by y, wher