mahreenmaliha1 mahreenmaliha1
  • 14-06-2021
  • Mathematics
contestada

a 16- ounce package of cereal costs $4.00. what is the units cost?

Respuesta :

west64990 west64990
  • 14-06-2021

Answer:

1 oz = $25

Step-by-step explanation:

Answer Link
bmwood2004
bmwood2004 bmwood2004
  • 14-06-2021

Answer:

1 OZ= 25 cents.................. this is correct

Step-by-step explanation:

you multiple 16 times .25 which gets 4.00

Answer Link

Otras preguntas

Judi is 9 years older than Baz. Baz is twice as old as Caleb. All their ages add up to 64. What are their ages? Can Anyone Help Me its hard
Which of the following characters would be considered an archetype? A. Troublesome dog B. Unhappy parent C. Shy little girl D. Funny sidekick I know its not C.
The Southern Colonies were established mostly for what?
what is the domain of the relation {(-5,-4),(-2,-1),(1,0),(2,2),(4,3)}
Number six on the page
I'm confused I have 2 answers to this problem and I don't know which is the right one. Can anyone help?
a polygon with 3 sets of parallel lines.
Population I stars are found in what area of the Milky Way
Is the harp a stringed or percussion instrument
(4 ten thousands) 4,ooo x 10