jazozisoi jazozisoi
  • 15-06-2021
  • Mathematics
contestada

Any help 13 points

If the price of tacos is $1.75, how many will consumers buy?

Any help 13 points If the price of tacos is 175 how many will consumers buy class=

Respuesta :

tristangoebel
tristangoebel tristangoebel
  • 15-06-2021

Answer:

B-100 If the price of tacos is $1.75, th consumers will buy 100 tacos

Answer Link

Otras preguntas

In the standard (x, y) coordinate plane, what is the slope of the line joining the points (3,7) and (4,−8)?
What services were provided by monasteries and convents?
RATIO HELP PLEASE1. mrs perry shares out 20 biscuits between gemma and zak in the ratio 1:4. how many biscuits do they both get? 2. mr castle shares out 80 marb
In the standard (x, y) coordinate plane, what is the slope of the line joining the points (3,7) and (4,−8)?
what is a sentence for laughable
1. mrs perry shares out 20 biscuits between gemma and zak in the ratio 1:4. how many biscuits do they both get? 2. mr castle shares out 80 marbles beween emily
What kind of food do they eat in Montserrat? What are the names of the dishes?
There are 16 ounces in one pound. If 3.4 pounds of beefcost $4.95, what is the cost per ounce, to the nearestcent?
a weather report states that the relative humidity is 40%. What does this value mean?
1. mrs perry shares out 20 biscuits between gemma and zak in the ratio 1:4. how many biscuits do they both get? 2. mr castle shares out 80 marbles beween emily