cecycrz2
cecycrz2 cecycrz2
  • 15-06-2021
  • Mathematics
contestada

3.7 pounds of meat costs $20.35. What is the price per pound?
​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 15-06-2021

Answer:

$5.5 per pound of meat

Step-by-step explanation:

$20.35 ÷ 3.7 = $5.50

Hope this is helpful

Answer Link

Otras preguntas

The simplest form of water is a(n) (A) Molecule. (B) Element. (C) Atom. (D) Cell.
Question 6 of 15 What is the most likely form of the poem that this line comes from? There once was a clown named Bubbles A. Limerick B. Ode C. Epic D. Haiku CO
What did Lizabeth do to Miss Lottie's marigolds?​
Literary focus: The classical period study sync
there are 5 red marbles and 9 blue marbles in the bag find the ratio
Multiple Choice 1. A cell with two sets of chromosomes is and a cell with one set of chromosomes is
Which ordered pair is a solution of the equation y=x-3? A:(-2,5) B:(-5,3) C:(2,5) D:(5,2)
Find: 11 11/3 ÷ 2 2/3 The quotient is 5 and __.
which newspaper did hamilton establish in 1801?
neurons in the ______ , control motor reflexes.