babygurllzz babygurllzz
  • 11-12-2016
  • Mathematics
contestada

which is a better buy $4.38 for six pack of lemonade for $5.76 for an 8 pack

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-12-2016
5.76 for 8 packs of lemonade
Answer Link
ShaveTheWhales
ShaveTheWhales ShaveTheWhales
  • 11-12-2016
Actually, the answer is $5.76 for 8
5.76 \ 8 =.72
4.38 \ 6 =.73
Answer Link

Otras preguntas

Simplify 21x² + 3x - 15x^2 + 9
HELP PLEASE GIVING BRAINLIEST
Write a scenario explaining what a person with the personality of feeling and thinking would expect for Valentine’s Day
The measure of the angle is ​
What is a real-life example of genetic drift?
What is Ceteris Paribus AND why is it false?
All of the following were part of the Confucian social order EXCEPT (A) loyalty to the ruler (B) filial obedience to one's father (С) respect for the old (D) ch
Fast please!! For most enslaved African Americans in the 1800s, those who toiled hard all of their lives were treated well when they became old and could no lon
NEED HELP ASAP YOU WILL GET 40 POINTS!!! Determine whether the boldface word is an adverb or an adjective. The artist's sketches are very imaginative. adverb ad
E=mc² m=3 c=6 solve for E