keila2022 keila2022
  • 12-12-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit price of an liquid that costs $3.49 and is 64 fl oz

Respuesta :

ShaveTheWhales
ShaveTheWhales ShaveTheWhales
  • 12-12-2016
The answer is $0.05 per fluid ounce.
Answer Link

Otras preguntas

Which expressions are equivalent to the expression 4a – 6b + 3c?
Thomson's experiments accounted for: the mass of the electron the fundamental charge the force on a current-carrying wire the electron's charge-to-mass ratio
A toy car has a 1.5-A current, and its resistance is 2 . How much voltage does the car require?
If the body cells in an organism have no homologous pairs of chromosomes the organism is most likely to be?
Lexi and Erik each made a bowl of punch. Erik used 7 5/6 times as much lemonade as Lexi did. If Lexi used 4 1/8 cups of lemonade, how many cups of lemonade did
Create a scenario for an arithmetic sequence. For example, Jasmine practices the piano for ___45__ minutes on Monday. Every day she ____multiplies_______ her pr
Which action would most likely increase the greenhouse effect?
49 POINTS PLEASE HELP!What are five differences between the first five presidents?(Belief wise, action wise, personality wise, etc.)THANK YOU!
Which of the following best describes slavery in the early colonial period? Select one: a. Slavery existed in New England, Middle and Southern colonies, with th
!!PLEASE ANSWER ASAP!! let f(x) = -3/2x and g(x) = (1/2)^x - 1 graph the functions on the same coordinate plane. what are the solutions to the equation f(x) =