Seudónimo Seudónimo
  • 12-12-2016
  • Mathematics
contestada

sketch boards cost $5.25. How many could you buy if you had $26.00

Respuesta :

dtbandzzz dtbandzzz
  • 12-12-2016
You can buy 4. 

You have to divide $26.00 by 5.25

Answer Link

Otras preguntas

Dan bought these items for school: 2 pens at $0.75 each, 1 notebook at $1.99, a package of pencils for 25 cents. How much change would Dan get if he gave the ca
How does finicial resource affect the development of country​
Y=2x-1 Y=x+4 Simultaneous equation
A student lifts a bag from the floor to his or her shoulder 1.2m above the floor, using a force of 50N. How much work does the student do on the bag ?
HOW THE ISRALITES CROSSTHE RED SEA​
Where in real life do you work with radical expressions and functions? Give an example of your own.
Which of the following is a clause?(A) She gave me a book.(B) I read the book.(C) While I read the book(D) I fell asleep after reading the book. ​
Which statements are examples of logos? Select two options. The number of individuals who experience identity theft is up 25 percent from the previous year. It
is -4 greater or lesser than 0
Beyoncé drove 6 miles in 18 minutes and Kelly drove 4 miles in 16 minutes. Who traveled at a greater average speed? Define an appropriate unit of speed and prov