jagr3 jagr3
  • 15-07-2021
  • Mathematics
contestada

3 beams and a $14 saw came to $38. How much
did each beam cost?

How much did Each beam cost $?

Respuesta :

dingsiyang07 dingsiyang07
  • 15-07-2021

Answer:

8 dollars

Step-by-step explanation:

38-14 =24

Since there are 3 beams, 24/3 = 8

Answer Link

Otras preguntas

What were safety and sanitary conditions like in factories? A. Poor and dangerous B. Very modern and clean C. They were a focal point of every factory. D. Due t
Rolando Spent $4.68 on a 1.8 pound bag of trail mix. based on this information what was the price of the trail mix per pound
is (-1/3)(1/3) a Positive product or a Negative product
(-3)-(-19) I got -22 am I right?
Write 73% as a decimal
Which country on the map is LEAST likely to experience ethnic conflict? Armenia Iran Georgia Azerbaijan Turkey
Charters were granted to encourage __________. increased power for Parliament the settling of new land new taxes military expansion liberal democracy
Find the midpoint of the segment having endpoints (0 ,1/8) and (-4/5 ,0)
Identify two key figures or organizations in the various movements for the expansion of civil rights and their accomplishments.
Multiplying unit fractions by whole numbers 1/5x4