Seudónimo Seudónimo
  • 13-12-2016
  • Mathematics
contestada

If 1 tonne of corn costs $120 how much money will 770KG cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-12-2016
1 tonne = 1000  kg
so 1000 kg costs $120
    770kg .................?

770 * 120 / 1000 = $92.4

answer: $92.4
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP!! ;^; If you help me you will make my day UwU Thanks!!!!
Which of the following was NOT a reason for the United States going to war with Britain? Question 2 options: The United States wanted to establish colonies in E
(HELP ASAP) Using all of the sources,which statements best explain how specialization affected the economic development of regions in the United States? Select
helpp!! Please I appreciate it ​
1. ¿A quién le pides un autógrafo? a Penélope Cruz. 2. ¿A quién le consultas el horóscopo? a la adivina (fortuneteller). 3. ¿A quién le pides consejo? a ti.
3. 4g (2) + 7g - h A. g-h B. 159 - h​
Atoms with outer shells that are only partially filled are the most stable. True False
Please help in stuck on this one
Someone please help ASAP!!! I need both of these done before 12:00!!! Giving brainliest to best answer!!! you can do it!!
how does the section consisting of laws 195-205 contrubited the the story code of hammurabi