everoAnjieriaia everoAnjieriaia
  • 14-12-2016
  • Mathematics
contestada

You spend 3$ and by 6 apples with it what is the unit price in dollars per apple

Respuesta :

Barna
Barna Barna
  • 14-12-2016
50 cents. $0.50 <============ The answer.
Answer Link
SDehart
SDehart SDehart
  • 14-12-2016
The apple is .50 by itself
.5 *6=3
Answer Link

Otras preguntas

Excerpt from Red Cloud Part B Charles A. Eastman When he realized, the next instant, that the war whoop was merely the sudden loud whinnying of his own horse, a
25 points Please Help ASAP i will give brainliest to the person with a right answer What is the period of a wave if the wavelength is 100 m and the speed is 200
do you agree with the findings in Navo vs Bingham Memorial Hospital? Why or Why not?
Which of the following is not a main priority of the U.S. government? subsidizing businesses to keep product prices low providing education for all children cre
What is the importance of ATP in the human body?it helps to​
Which of the above mammals are the most closely related to each other? A. the dolphin and the whale B. the manatee and the sea lion C. the dolphin and
Simplify: (-4a + b – 2c) – (3a + 2b –c)
Earth scientist think that _ caused significant climate change in the past
What is the concentration of KCl if 10 g are dissolved in enough water to make 12 L?
ella (tener) ustedes (tener) yo (venir) nosotros (venir) 2 Emparejar Choose the correct option from the drop down for each item. Three options will not be used.