cicilybailey14
cicilybailey14 cicilybailey14
  • 14-12-2016
  • Mathematics
contestada

Help!
Suppose premium unleaded gasoline costs $2.36^9 per gallon. Find the cost of 25 gallons.

Respuesta :

UncBlunt2020
UncBlunt2020 UncBlunt2020
  • 14-12-2016
okay multiply 2.36 times 25..thats ur answer  to get 59$ 
Answer Link

Otras preguntas

Matt's bus ride to school is 3 minutes more than 1/4 the time of Rick's bus ride. Write an equation to model this situation and graph it
What was the job of the committees of correspondence
downstream, a salmon swims 430 m in 2 min. Upstream, it would take the fish 3 min to swim the same distance. What is the rate of the salmon in still water? What
What are the possible solutions for this equation? √2x−1+2 - x = 0 Select all that apply: 1 1 (extraneous) 5 (extraneous) 5 2 (extraneous) 0 2 No Solution
Which area of science is considered the central science?
3 separate groups of friends go out to celebrate at the same restaurant. The first group order 4 tostadas, 2 enchiladas and 3 burritos, their bill excluding dri
How many protons, neutrons, and electrons for b+5
find two angles between and for the given condition express your answer in terms of degrees
A fruit punch has a ratio of 2 cups of powder mix for every 5 gallons of water. Represent the ratio relationship using a graph. How many cups of powder mix are
In what ways is this passage different from the version you read in don Quixote leaves home