pppoopoo9 pppoopoo9
  • 15-08-2021
  • Mathematics
contestada

30 Oreo cookies for $2.99
Unit rate

Respuesta :

Wolfyy
Wolfyy Wolfyy
  • 16-08-2021

Answer:

$0.10 per oreo

Step-by-step explanation:

To find the unti rate, all we need to do is divide.

2.99 / 30 ≈ 0.10

Best of Luck!

Answer Link

Otras preguntas

in order for work to be done on an object, what two things are needed
Which organ helps to process essential proteins and minerals, so that they can then be taken through the bloodstream and to the cells that need them
Please Help Thank You
Identify the struck-by hazards from the list below: A. Becoming pinned between two machines. B. Being caught between a moving belt and a pinch point. C. Non
What are the mean, median, and mode for the following data set? 15, 34, 78, 90, 100, 75, 87, 71, 75, 78, 82, 90, 94, 78
HELP A photography studio offers 8 x 10 prints. Find the ratio of the long side to the short side for the rectangle. a.1.25 b.1.27 c.1.4 d.1.67
What is NOT a method that has been used to reduce the negative environmental impact of mining? A. recycling mined metals B. creating mining technology C. us
Simplify the sum (complex fraction)
Alg 2: Translations
Why was 1968 such a tumultuous year?