avrienelms8
avrienelms8 avrienelms8
  • 11-09-2021
  • Mathematics
contestada

grapes are on sale for $2.36 per pound​

grapes are on sale for 236 per pound class=

Respuesta :

Emorix
Emorix Emorix
  • 11-09-2021
2.36 * 0.75 = $1.77
2.36 * 1.25 = $2.95
2.36 * 2 = $4.72
2.36 * 2.5 = $5.90

Hope this helped!!:))
(Brainliest?)
Answer Link

Otras preguntas

The average annual salary of the employees of a company in the year 2005 was $70,000. It increased by the same factor each year and in 2006, the average annua
Mr. Ishimoto ordered x new math books and y new workbooks for his class. The total weight of the box of books cannot be more than 50 pounds. If each math book w
"Metonymy is best defined as a figure of speech in which?
The purpose of the British Declaratory Act of 1766 was to A. repeal the Stamp Act. B. place taxes on all British goods imported into the colonies. C. esta
Which material is the best choice for the head of a hammer? a thermoset a thermoplastic a metal wood
how do Iabel the axes of the graph?
Which of the following people or groups want to reconstruction policy to be the most forgiving of the former Confederate states?
What was one of the main reasons morality became a top issue during the 2000 presidential campaign? a. the introduction of Intelligent Design b. the popularit
How many liters of water vapor can be produced if 13.3 liters of methane gas (CH4) are combusted, if all measurements are taken at the same temperature and pres
Which of the following cell organelles surrounds the nuclear membrane?