thelema88
thelema88 thelema88
  • 13-09-2021
  • Mathematics
contestada

1. The cost for a summer camp is $1,125 for each camper. If 65
campers sign up, what is the total amount the camp collects?

Respuesta :

Trikku
Trikku Trikku
  • 13-09-2021
Now for 1 camper it’s 1125
for 65 campers it’s 1125 times 65
Which is 73125
Hope you have a gr8 day also put dollars or euros or rupees or yens or whatever they give before the answer :)
Answer Link

Otras preguntas

A group of citizens lose their case in the Florida Supreme Court. They believe their rights under the U.S. Constitution have been ignored. What can they do now?
Please help me if you know this
8th Grade please answer, its due today and show the work please :) 1.6(1 + 0.5n) - 3, 2 = 1.1(n - 6.8)
please help me please will give brainliest to ​
A 35 ounce bag of chips costs $4.99. What is the price per ounce?
what does m2+ m3= ???????????
Which contribution to humanity was made by ancient Israel? a. The first cultivation of rice and cotton b. The first democratic government C. The first monothei
Enter the decimal represented by the shaded square.
Why do we see sedimentary rocks more often than igneous and metamorphic rocks?O Because they are extrusiveO Because they are intrusiveO because they are the ro
I honestly don't get this, need help