d4xt0yy d4xt0yy
  • 14-09-2021
  • Mathematics
contestada

at a gas station you buy 15 gallons of gas. the total cost is $60. what is the cost per gallon

Respuesta :

RadicalRights RadicalRights
  • 14-09-2021
60/15 is 4. So 4$ per gallon would be the answer.
Answer Link

Otras preguntas

Was John White was both an explorer and an artist?
The sum of two consecutive even integers is 122. What are the two numbers?
What would happen to skin cells if mitosis did not take place
ANSWER QUICK! IF YOU GET THIS CORRECT YOU GET 50 POINTS AND BRAINLIEST Which value is equivalent to the expression 7^2 − 3^4? A) -3^2 B) -1^9 C) 1^6 D) 3^2
how does the flow rate through capillaries affect the gas exchange rate between the blood in capillaries and interstitial fluid?
If p=7, then what is the value of 8×p−68×p-6? A 6 B 9 C 50 D 56
Plays tell stories and have characters with conflict. They are written: to be ignored to be read silently to be performed on stage all of the above
What are the major function of music in a festival? How does the music connect with the people in a festival?
Which point would not be on the graph of the function y=+5?​
What is y=2x? (its in the mathematics Georgia book)